×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
خیل عظیم عزاداران نبوی در مشهدالرضا به سوگ نشستند

همزمان با رحلت رسول مکرم اسلام (ص) و سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع)؛ خیل عظیم شیفتگان مکتب نبوی و عاشقان امام رضا (ع) در مشهدالرضا، دیار هشتمین خورشید تابناک آسمان امامت و ولایت گرد هم آمده و به سوگ نشستند.
به گزارش امین نیوز، از عصر یکشنبه کاروان های متعددی از زائران پیاده رضوی از گوشه و کنار کشور به مشهد مقدس آمدند تا در شب غمبار رحلت رسول مکرم اسلام (ص) در کنار مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) آرام گرفته و شهادت بزرگترین مردان تاریخ را به ساحت مقدس آن امام بزرگوار تسلیت گویند.
از بامداد دوشنبه همه خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی مملو از هیات های مذهبی و کاروان های زائران پیاده است که هر یک پرچمی مزین به نام مبارک نبی مکرم اسلام (ص)، ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) به دست گرفته و رهسپار بارگاه قدسی امام رئوف شدند.
ماه صفر در سالنامه کشورهای اسلامی به رنگ سیاه است، سیاه به معنای عزا در سوگ شهادت بهترین آفریدگان خدا که اساس خلقت بر محور وجودی آنان شکل گرفته و مفخر زمین و آسمانند.
بنا به سنتی دیرین همزمان با ایام پایانی ماه صفر، خیل زائران پیاده از گوشه و کنار کشور به سوی مشهد حرکت می کنند، سرما و سختی های راه را به جان می خرند تا خود را مضجع ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) برسانند و امروز صحنه ای از دلدادگی پرچمداران مکتب نبوی در مشهدالرضا (ع) رقم خورده است.
روزهای پایانی ماه صفر در مشهد الرضا(ع) محشر عشق، شور و دلدادگی است، عشق به مکتبی که زائران را از راه های دور به این شهر مقدس کشانده تا نذر خویش را ادا کنند و دل خود را به پنجره فولادش گره بزنند و عقده های دل در کنار امام رئوف بگشایند.
زائران به یقین می دانند ثواب و برکت زیارت حرم مطهر رضوی که در سالروز رحلت بزرگ مرد تاریخ اسلام و سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) انجام شود، چندین برابر زیارت در سایر روزهاست.
از شب گذشته بیش از ۵۰ ایستگاه و موکب خدمت به زائران پیاده حضرت رضا (ع) در گوشه و کنار شهر مستقر شده و به توزیع نذور پرداخته اند، همه مردم این شهر با آغوش باز پذیرای زائران شده و از هر آنچه در توان دارند برای خدمت شایسته به آنان بهره می گیرند.
سیاه جامگان عزادار سرزمین خورشید هشتم از شب گذشته همراه با زائرانی که به عشق امام هشتم (ع) فرسنگ ها راه پیموده و خود را به زیر سایه مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) رسانیده اند، همراه شده و سینه زنان و زنجیرزنان رو به گنبد طلای آستان ملائک پاسبان رضوی به عزاداری مشغول شده اند.
صحن و سرای حرم قدسی دیشب و امروز میعادگاه هزاران عاشق و شیفته مکتب نبوی است، بیش از یکهزار هیات مذهبی از گوشه و کنار رهسپار حرم مطهر شده اند و همراه با کاروان های زائران پیاده اجتماع عظیم نبویون را در حرم مطهر رضوی رقم خواهند زد تا ضمن سبک کردن دل داغدیده خود و زدودن زنگار از دلهایشان این مصیبت بزرگ را به پیشگاه حضرتش تسلیت عرض کنند.
همزمان با سوگواری مشهدالرضا، آیین های مشابهی در بقاع متبرکه، حسینیه ها، مساجد و تکایای استان خراسان رضوی برپا شده و عزاداران نبوی در غم فراق رسول خاتم (ص) و امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) به عزاداری پرداخته اند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true