×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
ضرورت پیاده روی بعد از خوردن شام برای تناسب اندام

 گروه سایتهای ایرانیان : شما بعد از خوردن شام چه کار می‌کنید؟ درصورتی روی کاناپه دراز می‌کشید و کانال‌های تلویزیون را عقب جلو می‌کنید، شما تنها نیستید! بعد از یک روز طولانی کار یا خانه داری، بی‌تردید به استراحت کردن تمایل دارید، ولی دلایل بسیار قانع کننده‌ای وجود دارد که بجای استراحت کردن، پیاده روی کنید! اگر نگران سلامتی خودتان هستید و می‌خواهید تغییراتی بدهید تا وضع عمومی جسمیتان بهبود یابد، این ۵ دلیل برای شروع پیاده روی بعد از خوردن شام هر شب را در نظر بگیرید. با ما همراه باشید!

پیاده روی می‌تواند به پروسه گوارش کمک کند

هنگامی که شما می‌نشینید دستگاه گوارش شما بهم فشرده می‌شود، اما زمانی که می‌ایستید روده‌های شما می‌توانند کش بیاییند. به همین جهت پیاده روی به نوبه‌ی خود به سیستم گوارش شما کمک می‌کند تا غذا را هضم کرده و همه مواد مغذی آنرا جذب کند. یک پیاده روی ۴۵ دقیقه‌ای بعداز شام می‌تواند به شما کمک کند احساس سلامتی نمایید و علاوه برآن سوءهاضمه و سایر مشکلات مرتبط با معده را کاهش دهد.

 

 

پیاده روی موجب افزایش گردش خون می‌شود

زمانی‌که شما بعداز شام پیاده روی می‌کنید، گردش خونتان افزایش می‌یابد، که موجب بهبود سلامتی شما خواهد شد. حتما می‌پرسید چگونه؟ همه مواد مغذی حیاتی که بعداز هضم غذا از آن استخراج شده است، توسط خون به تمامی سلول‌های بدن انتقال پیدا می‌کند. هرچه گردش خون بیشتری داشته باشید، سلول‌های بیشتری از بدنتان از این مواد تغذیه خواهند کرد، به همین جهت سالم‌تر خواهند بود.

پیاده روی کالری می‌سوزاند

توصیه می‌شود که بعد از غذا خوردن، کالری هم بسوزانید تا شانس جمع شدن انرژی اضافه و تبدیل شدن آن به چربی در بدنتان کاهش پیدا کند. شما بعد از چند روز پیاده روی خواهید دید بعداز هر وعده‌ی غذایی چه مقدار کمک می‌کند تا بدنتان لاغر و خوش اندام‌تر بماند و بدنتان مقدار چربی کمتری داشته باشد. درصورتی‌که شما بعداز غذا خوردن جلوی تلویزیون بنشینید، تقریباً تمام کالری‌های مصرفی‌تان به چربی تبدیل خواهند شد.

پیاده روی از خوردن دوباره، شما را باز می‌دارد

حتی اگر شام مفصلی هم خورده باشید، نشستن روبروی تلویزیون احتمال دارد مجددا شما را به خوردن تهییج کند، زیراکه ممکن است حوصله‌تان سر برود و تمایل داشته باشید با دستانتان کاری انجام دهید! حتی درصورتی‌که گشنه هم نباشید، یکی دو ساعت بعداز شام خیلی ساده می‌تواند به سمت خوردن هله هوله روی ببرید، کاری که موجب خواهد شد کیلو کیلو وزن اضافه کنید.

 

 

تلویزیون دیدن می‌تواند باعث شود بیشتر بخورید

این موضوع به این خاطر است که شما شاهد تبلیغات تلویزیونی همبرگر‌های لذیذ و نوشیدنی‌های خوشمزه خواهید بود، و بسیار عادی است که شما آنچه می‌بینید را می‌خواهید! هرچقدر بیشتر جلوی تلویزیون وقت صرف کنید، به احتمال فراوان بیشتر خواهید خورد. درصورتی‌که از جایتان بلند شوید و راه بروید، هیچ کدام از آن تصاویر و فیلم‌ها جلوی شما سبز نخواهند شد و درنتیجه وسوسه هم نخواهید شد، به همین جهت متوجه خواهید شد که شامی که خورده‌اید برایتان کافی بوده است.

 

true
true
true
true

true