×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
پروتکل اچ تی تی پی چیست؟

 گروه سایتهای ایرانیان : گوگل کروم صفحات دارای پروتکل اچ تی تی پی (HTTP) را غیر ایمن معرفی می‌کند
پروتکل اچ تی تی پی مدت‌ها است جای خود را به پروتکل اچ تی تی پی اس داده است، اما هنوز تعداد زیادی از وب سایت‌ها از پروتکل HTTP استفاده می‌کنند. گوگل قصد دارد در مرورگر کروم، تغییراتی را برای مجاب کردن این وب سایت‌ها به افزایش ایمنی اعمال کند. اما چگونه؟

حدود یک سال قبل، بر اساس یک قانون جدید از سوی گوگل، مرورگر کروم صفحاتی که به جای پروتکل اچ تی تی پی اس در آن‌ها از پروتکل اچ تی تی پی استفاده شده بود را با برچسب غیر ایمن (Not Secure) نشان می‌داد.

این شرکت به تازگی اعلام کرده استراتژی‌های سرسختانه و جدی‌تری برای ترغیب مدیران وب سایت‌ها به مهاجرت به رمزنگاری HTTPS دارد.

 

پروتکل اچ تی تی پی

پروتکل اچ تی تی پی

از ماه جولای (تیر – شهریور ۱۳۹۷) و زمانی که نسخه پایدار گوگل کروم ۶۸ منتشر شد، تمامی صفحات وب دارای پروتکل اچ تی تی پی با عنوان غیر ایمن برچسب‌گذاری می‌شوند. این برچسب همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد. اگر وب سایت از پروتکل اچ تی تی پی اس استفاده کند، آدرس آن به صورت عادی نمایش داده خواهد شد، در غیر این صورت در سمت چپ نوار آدرس، عبارت “Not Secure” نمایش داده می‌شود.

پروتکل اچ تی تی پی

گوگل قصد وادار کردن وب سایت‌های دارای پروتکل اچ تی تی پی به مهاجرت را دارد!

طی سال‌های اخیر، پیشرفت پروتکل HTTPS قابل توجه بود و رفته رفته وب سایت‌های بسیار بیشتری به استفاده از آن روی آوردند. اکنون ۸۱ مورد از ۱۰۰ وب سایت برتر دنیا به صورت پیش‌فرض از اچ تی تی پی اس استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، اکنون روی هم رفته ۶۸ درصد ترافیک مرورگر گوگل کروم بر روی پلتفرم‌های اندروید و ویندوز کاملا محافظت شده است. این میزان در سیستم عامل‌های کروم و مک به ۷۸ درصد افزایش پیدا می‌کند. اما با ترفند جدید گوگل این میزان در آینده‌ای نزدیک شدیدا افزایش پیدا خواهد کرد.

true
true
true
true

true