×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
۴ توصیه برای مدیریت استارتاپ با منابع مالی کم

گروه سایتهای ایرانیان : آیا فکر می‌کنید که تنها راه ایجاد و مدیریت یک کسب و کار، داشتن منابع مالی زیاد و سرمایه‌ی زیاد است؟ دقت داشته باشید که برای مدیریت یک استارتاپ باید تیزهوشی داشت نه سرمایه. البته ضرورت وجود منابع مالی را نمی‌توان نادیده گرفت، ولی پروسه کاری هوشمندانه می‌تواند جایگزین سرمایه شود و پیشرفت کار را تضمین کند. در این بخش ۴ توصیه برای مدیریت استارتاپ با منابع مالی کم داریم. با ما همراه باشید

مسیر خود را با موفقیت تطابق دهید

می‌توانید کمپین‌هایی بدون داشتن پول، آغاز کنید. باید بتوان فرآیند خودکفایی ایجاد کرد و کسب و کار را بدون حمایت مالی پیش برد. تعداد زیادی از کسب و کارها وجود دارند که می توانند بدون پشتوانه‌ی مالی و یا با منابع مالی کمی آغاز شوند. کارهای بزرگ از افراد هوشمند سرچشمه می‌گیرند، درصورتی‌که ندانید که چگونه یک شرکت را راه اندازی کنید، مسیر راحتی برای بزرگ شدن، نخواهید داشت. به همین جهت مدیریت به گونه‌ی هوشمند، نخستین گامی است که یک کارآفرین باید بردارد.

یکی از فواید خودکفا کردن شرکت این است که می‌توانید سرمایه‌ی خود را کنترل و مدیریت نمایید. به عنوان نمونه می‌توانید بسیاری از کارهایی را که نیاز به برون سپاری ندارد، خودتان انجام دهید، روی کارهای اجرایی تمرکز نمایید و وقت کافی بگذارید و یا حتی سرمایه‌ی اولیه را صرف استخدام تیم مجربی کنید که برای هدایت کسب و کار به سمت موفقیت، کمک کننده باشند.

 

 

 

بنیاد خود را بسازید

چگونه می‌توان بدون تزریق پول، یک استارتاپ موفق را مدیریت کرد؟ در اینجا هدفمان این است اهرم کار را برای راه اندازی کسب و کار موفق بیان کنیم. یک طرح تجاری قوی بنویسید. نوشتن طرح تجاری را با جزئیات آن که روی موارد منحصر به فرد سرویس یا محصول شما، تمرکز دارد، آغاز کنید. یک طرح تجاری دقیق، منجربه پتانسیل های سرمایه گذاری قوی خواهد شد. هنگامی‌که با سرمایه گذاران برسر مذاکره می‌نشینید، آنها از آنچه درون ذهن شما می گذرد دیدی ندارند، تنها با یک طرح تجاری قوی است که می توانید، موفقیت ایده‌ی خود و چشم اندازه آینده‌ی آن را نشان دهید.

ایده‌ی خود را با ملاحظه بنویسید و رئوس مطالب و شیوه کسب و کار را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید. این کار موجب می‌شود که خودتان هم چشم اندازی از آنچه می‌خواهید اجرا کنید، داشته باشید و اشکالات آن را برطرف کنید.

پیش فروش محصولات یا سرویس‌ها

مناسبترین کاری که می‌توانید در زمان راه اندازی یک کسب و کار موفق بدون بودجه‌ی هنگفت اولیه انجام دهید، پیش فروش محصولات و یا سرویس‌ها است. با پیش فروش محصولات و یا سرویس‌های خود می توانید به سرمایه گذاران بالقوه ثابت کنید که جریان نقدی به شرکت وارد خواهد شد. این عمل می‌تواند به خودی خود نشانه‌ای از بودجه‌ی مازاد برای یک کسب و کار باشد. درصورتی‌که بخواهیم تعدادی از نمونه‌های موفق در پیش فروش را نام ببریم، می‌توانیم از شرکت‌هایی مانند اپل یاد کنیم. اپل محصولات تولیدی خود را برای اندازه گیری تقاضا و پیش فروش می‌کند. حتی یک نویسنده نیز می‌تواند کتاب‌های خود را پیش فروش کند. در کنار همه این موارد، وبینارها و برنامه‌های مربی گری که اشخاص مختلف برگزار می کنند نیز قابل پیش فروش است.

پیش فروش کردن محصول یا سرویس، علاوه بر ایجاد درآمد مناسب، شما را قادر می‌سازد که از آنچه مشتریان بالقوه می‌خواهند و نمی‌خواهند، چشم اندازی داشته باشید. به عنوان نمونه یک شرکت تولید کننده مکمل‌های غذایی، محصولات مراقبت شخصی و لوسیون را در نظر بگیرید. این شرکت با پیش فروش می‌تواند مشتریان را ارزیابی کند و نیازهای مشتریان را دریابد. همچنین با مبلغی که برای پیش فروش از آنها دریافت می‌کند، پروسه تولید محصول یا سرویس خود را بهبود بخشد.

 

 

یک تیم با مدیریت موفق بسازید

هیچ شکی نیست که کسب و کارهایی که از عملکردهای بالایی برخوردارند، تیم های اجرایی بسیار مجربی هم دارند. بررسی کنید که سرمایه‌ی اولیه و محدود شما چگونه می‌تواند یک تیم قوی بسازد. با رایزنی‌ها و صرف منابع مالی محدود اولیه، تیمی به دور خود جمع کنید که موفقیت شما را تضمین نماید. تیم موفق ارزش سرمایه گذاری را دارد و حتی می توان با اطمینان گفت که مهمترین و با ارزش ترین سرمایه ی شما خواهد بود.

 

true
true
true
true

true