×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
۱۰ توصیه به ورزشکاران مبتدی

۱۰ توصیه به ورزشکاران مبتدی

ورزش و تناسب اندام : نکاتی وجود دارند که ورزشکاران مبتدی باید آن‌ها را رعایت کنند تا نتیجه‌ تمرینات خود را ببینند‎

گروه سایتهای ایرانیان : افرادی که به تازگی ورزش کردن را شروع کرده‌اند باید نکات خاصی را در نظر بگیرند تا ورزش کردن آن‌ها موثر واقع شود و سلامت آن‌ها به خطر نیافتد.

نکاتی وجود دارند که ورزشکاران مبتدی باید آن‌ها را رعایت کنند تا نتیجه‌ تمرینات خود را ببینند، ۱۰ توصیه به ورزشکاران مبتدی عبارتند از:

 

  1. وزنه بزنید

ورزشکاران مبتدی با وزنه زدن می‌توانند عضلات خود را فرم دهید و سالم‌تر باشند. تنها ورزش هوازی انجام ندهید. وزنه زدن بر خلاف تصور عموم به سوزاندن کالری نیز کمک می‌کند هم زنان و هم مردان باید وزنه زدن را در برنامه ورزشی خود قرار دهد.

 

  1. تغذیه به اندازه ورزش مهم است مخصوصا برای ورزشکاران مبتدی

تغذیه نقش اساسی در شکل گرفتن عضلات و سلامت بدن  برای ورزشکاران مبتدی دارد. با یک ساعت دویدن بر روی تردمیل ۴۰۰ کالری می‌سوازنیم. اگر در پنج ‌دقیقه یک ساندویچ مک دونالد بخورید ۶۰۰ کالری دریافت می‌کنید. بنابراین باید تغذیه را نیز در نظر بگیرید.

 

  1. ورزشکاران مبتدی وزن وزنه را به تدریج افزایش دهند

 

باید برنامه خود را هر چند وقت یک بار تغییر دهید. می‌توانید مدت زمان ورزشی را زیاد کنید. شدت آن را افزایش دهید باقی زمان استراحت‌ها را بیش‌تر کنید. خودتان را با ایجاد تغییرات به چالش بکشید.

 

  1. ورزشکاران مبتدی با سرعت کم شروع کنند

 

پروسه تناسب اندام، پروسه کندی است. بهتر است با سرعت کم اما به صورت مداوم پیشرفت کنید. این کار باعث می‌شود که تمرین  برای ورزشکاران مبتدی بیش از حد نباشد و به بدن فشاری وارد نشود.

آموزش تناسب اندام

 

مجله ایرانیان - 10 توصیه به ورزشکاران مبتدی

مجله ایرانیان – ۱۰ توصیه به ورزشکاران مبتدی

 

با وزنه زدن می‌توانید عضلات خود را فرم دهید و سالم‌تر باشید‎

 

  1. روزهای استراحت به اندازه روزهای تمرین مهم هستند

ورزش به بدن فشار می‌آورد و عضلات نیاز به ترمیم دارند. در کنار تغذیه مناسب باید به خواب و استراحت نیز اهمیت داده شود. اگر بعد از مدتی خسته شدید یک هفته‌ به خودتان استراحت دهید و از این مساله نگران نشوید.

 

  1. ورزشکاران مبتدی حتما از مربیان کمک بخواهند

 

بهتر است اطلاعات خود را درباره ورزش افزایش دهید. باید اطلاعات کافی راجع‌ به نحوه تمرین و تغذیه داشته باشید. با مربیان ورزشی مشورت کنید و از اطلاعات آن‌ها استفاده کنید.

 

  1. یک همراه خوب باعث پیشرفت ورزشکاران مبتدی می شود

 

ورزش کردن همیشه آسان نیست. روزهایی هستند که شما انگیزه ورزش کردن ندارید. داشتن یک همراه می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد.

 

  1. مشخص کنید که از ورزش چه می‌خواهید

 

برای چه ورزش می‌کنید؟ چه هدفی دارید؟ برای خود آن‌ها را مشخص کنید. شما باید هدف از انجام ورزش را بدانید تا در آن موفق شوید.

 

  1. از حرکات کششی غافل نشوید

 

انجام حرکات کششی بعد از ورزش انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد و به سلامت مفاصل کمک می‌کند. انجام حرکات کششی از آسیب‌دیدگی‌ جلوگیری می‌کند. ۱۵ ‌دقیقه بعد از ورزش را به انجام حرکات کششی اختصاص دهید.

 

  1. حرکات هوازی از تردمیل مفیدترند

 

دویدن بر روی تردمیل راه خوبی برای سوزاندن کالری است، اما تنها راه نیست. دوچرخه؛ استپ و ایروبیک همگی می‌توانند کالری‌سوزی را افزایش دهند. انجام هر کدام از این کارها می‌تواند انگیزه شما را نیز افزایش دهد.

 

 

true
true
true
true

true