چگونه بهترین شعار کسب وکارمان را درست کنیم : ۵ روش برای ساختن شعار کسب و کارتان

چگونه بهترین شعار کسب وکارمان را درست کنیم : ۵ روش برای ساختن شعار کسب و کارتان ، شعارهای کسب و کار در انواع مختلفی طراحی می‌شوند و حتی ممکن است گاهی اوقات با یک اشتباه فاجعه ای در معرفی برند و کسب و کار به بازار رخ دهد. در ادامه با ۵ نوع مختلف […]

چگونه بهترین شعار کسب وکارمان را درست کنیم : ۵ روش برای ساختن شعار کسب و کارتان ، شعارهای کسب و کار در انواع مختلفی طراحی می‌شوند و حتی ممکن است گاهی اوقات با یک اشتباه فاجعه ای در معرفی برند و کسب و کار به بازار رخ دهد. در ادامه با ۵ نوع مختلف از شعارهای کسب و کار آشنا می‌شویم. شعارهای کسب و کار باعث تمایز و ماندگاری هر برند و کسب و کاری می‌شوند زیرا برند را قابل‌تشخیص می‌سازند و باعث می‌شود در حافظه افراد باقی بماند، اما نوشتن یک شعار کسب و کار جذاب آسان نیست

۱.  چگونه شعارهای توصیفی بسازیم: من چه کار می کنم

شعارهای توصیفی نشان دهنده­ ی زمینه­ ی فعالیت کسب­ وکار شماست. حقایق یا به بیان بهتر ویژگی­ های کسب­ وکار شما را نشان می دهد. به همه می گوید که “من چه کار می کنم.”

شعارهای توصیفی برای کسب­ وکارهای کوچک و تک مدیره کاربرد دارند چون مبلغ ارزش­های پیشنهادی به واضح ترین حالت ممکن هستند.

همچنین این شعارها برای کسب­ وکارهایی با نام­ های غیر توصیفی هم کاربرد دارند. برای مثال، اگر نام کسب­ وکاری که از وام­ دولتی استفاده می­کند “دوره­ گرد سبز” باشد، یک شعار توصیفی می­تواند کاری که نام تجاری کسب­ وکارش نمی­تواند توضیح بدهد را توصیف کند: که او خدمات تعمیری ارائه می­کند.

یک نکته منفی شعارهای توصیفی این است که این شعارها می­توانند غیر قابل حفظ کردن و خیلی عام باشند، بنابراین ترکیب کردن این نوع شعار با انواع دیگر شعارها می­تواند ایده­ ی خوبی باشد.

۲. شعارهای مجاب کننده بسازیم : چه چیزی برای شما، در محصولات و خدمات ما وجود دارد!

یک شعار مجاب­ کننده شامل فایده­ ای است که نتیجه مثبت استفاده افراد از محصولات و خدمات شما،در بر می­گیرد. این نوع شعارها به همه می­گوید: “این دلیلی است که چرا باید نسبت به چیزی که به شما عرضه می­کنم اهمیت بدهید.” شعار مجاب کننده نشان می دهد که چه چیزی برای شما، در محصولات و خدمات ما وجود دارد!

۳. شعارهای خلاقانه بسازیم

یک شعار خلاقانه شامل جمله ای نسبتاً ادبی است که باعث حفظ کردن راحت تر آن می­شود.

شعارهای خلاقانه قابل حفظ کردن هستند و مردم را به حرف زدن راجع به کسب وکارتان تشویق می­کنند. اما نوشتن آنها و عمل به آنها سخت است. بین شعار خلاقانه و شعار چرند یک خط مشخص وجود دارد بنابراین اگر توانایی نوشتن یک شعار خلاقانه را ندارید این کار را به متخصصین این فن بسپارید.

۴. شعارهای برانگیزاننده بسازیم : ایجاد حس در خواننده

شعارهای برانگیزاننده برای این طراحی می شوند که حسی را در خواننده بر بیانگیزند، به جای آن که توضیح دهند که شما چه می فروشید. یکی از معروفترین شعارهای برانگیزاننده، شعار نایک است: “فقط انجامش بده.

شعارهای برانگیزاننده می توانند مردم را تشویق به استفاده از محصولات و خدمات شما کنند چرا که آنها می خواهند جزئی از حسی که انتقال می دهید باشند

۵. شعارهای شناخت برند بسازیم

شعارهای شناخت برند به طریقی شعار شما را به نام کسب وکار شما یا برند شما مرتبط می کند، که باعث می شود نشان دهد، این شعار منحصر به کسب­ وکار شماست نه کسب وکار رقبایتان

شعارهای شناخت برند به مردم کمک می کنند که اسم شما را به خاطر بسپارند، و هر موقع که لازم است آن را به یاد بیاورند.

یک دیدگاه

  1. بازخورد:۴۰ نکته مهم درباره لینکدین:راهنمای کامل روش کار با لینکدین - ایران رپرتاژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *